Lištové svietidlá

Lištový systém svietidiel je modernou variantou osvetlenia pre Vaše bývanie. Môžete si sami zvoliť a nakombinovať rôzne svietidlá podľa Vášho vkusu a požiadaviek na osvetlenie interiéru. Variánt je nespočetne veľa, čo je nespornou výhodou.

Svietenie v rámci lištového systému je variabilné, svetlá môžete posúvať, nakláňať a zamerať vďaka tomu napríklad kužeľ svetla do priestoru, osvetliť danú zónu alebo objekt. 

Vhodné sú do komerčných aj bytových interiérov,  predajní, reštaurácii alebo kaviarní.

Lištový systém môžete osadiť väčším počtom druhovo rôznorodých svietidiel a rozsvietiť jednotlivé sekcie samostatne v troch okruhoch tromi vypínačmi. Do lišty môžete osadiť  napríklad spotové svetlá so širokým uhlom rozptylu svetla a tými nasvietiť celý priestor, ďalej môžete pridať reflektorové svetlá s malým uhlom svietenia a nasmerovať ich na konkrétny objekt, prípadne ešte doplniť o závesné svietidlá k nasvieteniu napríklad barového pultu alebo jedálenského stola.

Pri jednofázovej lište toto nie je možné, ovládate jedným vypínačom všetky svietidlá, ktoré sú na lište.

Vďaka lištovému systému, jeho spojkám a krížením môžete prakticky vytvoriť akýkoľvek tvar!

Do lištových systémov je možné použiť svetlá v LED prevedení alebo s vymeniteľným zdrojom. Je na zváženie, či použijete svietidlo s univerzálnou päticou, kde žiarovku vymeníte alebo s integrovaným LED modulom, ktorý nemožno vymeniť. Vyberáme tiež vhodnú teplotu- chromatičnosť, do predajní a showroomov volíme studené svetlo 4000 - 6000K, do obytných miestností je zas vhodné voliť teplé svetlo - 3000K.

Ako lankový, tak i lištový systém tvorí zaujímavú alternatívu pri nasvecovaní podkrovných priestorov. Montáž na drevené trámy zvýrazňuje osobytost majiteľa stavby.

Okrem štandardných lištových systémov je možné použiť aj variantu zapustenej lišty. V tomto prípade sa jedná o lišty, ktoré nemusia byť na strope tak viditeľné, môžu byť priamo zapustené v strope a zostavené do zaujímavej a atypickej kompozície. Systém však vyžaduje väčšiu prípravu, prípadne stavebnú úpravu stropu.

Ďalšou variantou sú LED lineárne zapustené svietidlá. Tieto svietidlá môžu byť same o sebe plnohodnotným osvetlením priestoru.