Ako osvetliť terasu?

Existuje množstvo možností, ako osvetliť terasu. Nechajte sa inšpirovať našimi typmi.

Najvhodnejšie je nástenné svietidlo

Pri novostavbách alebo renovácii starých domov sa často spája obývacia izba s terasou veľkými sklenenými dverami. Hoci je to funkčné a esteticky príťažlivé, nespoliehajte sa len na svetlo z interiéru pre osvetlenie terasy. Ak je vaša terasa väčšia, potrebujete dodatočné osvetlenie.

Zvážte inštaláciu jedného alebo dvoch nástenných svietidiel vedľa terasových dverí. Je dobré vybrať dizajn, ktorý harmonizuje s exteriérom a záhradou. Využite praktický senzor

Samozrejme, na trhu je dostatok rôznorodých vonkajších svetelných riešení pre terasy, ktoré sa líšia vo svojom dizajne a funkčnosti. Nájdeme tu svetlá vo forme obdĺžnikov, polkruhov či valcov, s často pridanou mriežkou, aby vytvorili zaujímavý vizuálny efekt. Tieto moderné svietidlá nájdeme aj na fasádach domov, čím dosiahneme harmonický vzhľad vonkajšieho osvetlenia.

S ohľadom na stále rastúci dôraz na energetickú úsporu sa čoraz viac svietidiel vyrába v LED technológii a neustále pribúda solárnych riešení, ktoré sú ekologicky šetrné a nezaťažujú elektrickú sieť. V prípade drahších produktov sa často výrobcom rozhodnú pridať senzory, ktoré umožňujú automatické zapnutie a vypnutie svetla. Toto je veľmi užitočné napríklad pri nosení predmetov na terasu, kedy nemáte voľné ruky na ovládanie svetla.

Oslnivé LED pásy a nájazdové svietidlá

Ak túžite po oživení atmosféry na vašej terase, môžeme vám odporučiť vodotesné LED pásy, ktoré môžete umiestniť pozdĺž okrajov terasy, a taktiež efektné pochôdzne svietidlá. Pochôdzne svietidlá sú malé bodové svetlá, ktoré sú zabudované do podlahy. Sú dostatočne odolné, aby na ne mohli ľudia šlapať. Pre vytvorenie príjemnej atmosféry na terase môžete zvážiť rôzne vonkajšie stolové a stojacie lampy, pričom v poslednom období sa veľmi obľúbili solárne lampy.