Osvetlenie schodiska v dome

Vieme, že schody, ktoré máme v dome by mali vyzerať krásne a zapadať do charakteru celého nášho „kráľovstva“, ale pamätajte, že predovšetkým by mali byť bezpečné. Výška schodov, hĺbka a ich počet, typ a výška zábradlia, s týmito otázkami Vám určite pomôže skúsený dizajnér.

Existuje niekoľko spôsobov, ako osvetliť schody, aby zaručili bezpečnosť aj po tme. Pri výbere je najlepšie zvoliť osvetlenie pre konkrétny typ schodiska

Úzke schody alebo priľahlé k stene môžeme osvetliť pomocou závesných svietidielnástenných svietidiel alebo bodoviek. Svietidlá tohto typu osvetlia celý priestor pohybu po schodoch.

Svietidlá by mali byť namontované tak vysoko, aby neoslňovali alebo neobťažovali váš pohyb. Veľmi zaujímavý svetelný akcent môžu vášmu schodisku dodať bodové svetlá zapustené vždy pár schodov od seba, tesne nad nášľapnou plochou schodov. Vďaka LED technológii je to energeticky úsporné riešenie a veľmi komfortné. Ak k týmto svietidlám pridáte senzor pohybu, dosiahnete že, nebudeme musieť v noci hľadať vypínač na stene, je to dobré riešenie aj pre najmladších členov domácnosti.

Pokiaľ chcete ušetriť čo najviac miesta odporúčame LED pásy, ktoré majú minimalistický vzhľad a pritom rovnomerne osvietia celý priestor schodov. LED pásy sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach a pomocou diaľkového ovládania môžete meniť ich farbu a intenzitu.